0 نفر به این مطلب رای داده است.

1397-07-26 11:53:39

انواع ایربگ‌ها بر اساس جایگاه و فرم

امروزه با پیشرفت صنایع خودروسازی، سامانه‌های ایربگ اتومبیل‌ها  توسعه قابل توجهی داشته اند. در گذشته ایربگ‌ها در جلو خودرو و در زیر داشبورد آن‌ها خلاصه می‌شدند اما امروزه ایربگ‌ها از نظر جایگاه و فرم به بخش‌های متنوعی تقسیم می‌شوند. در خودرو‌های مدرن امروزی غیر از ایربگ‌های جلو شاهد ایربگ‌های کنار، ایربگ‌های زانو و ایربگ‌های فرعی از جمله ایربگ دور فرمان هستیم. بر اساس این فناوری‌های جدید، بسیاری از متخصصان معتقد هستند که ایربگ‌ها در خودرو‌های امروزی می‌توانند تا 40 درصد میزان کشته شدن سرنشینان خودرو را در تصادفات رانندگی کاهش دهند.

عملکرد ایربگ و حسگر های آن

در صورت تصادف خودرو از قسمت جلو، ماشین با کاهش سرعت شدید مواجه می شود و در این حالت بدن سرنشینان در جهت حرکت خودرو و با شتاب بالا به جلو پرت می شود که وظیفه عقب نگه داشتن اولیه بدن از نیم تنه به بالا به عهده سیستم های ایمنی اولیه مانند کمربند ایمنی می باشد.اما بقیه قسمتهای بدن مانند سر و دست و..هنوز هم با شدت رو به جلو حرکت می کنند.

عملکرد کیسه هوا در هنگام وقوع تصادف به این طریق است که با توزیع سریع فشار هوا در کیسه ای فشرده شده , منبسط می شود و جلوی برخورد بدن انسان را با قطعات سخت کابین مانند داشبورد و فرمان را می گیرد.و از آسیب سرنشینان اتومبیل جلوگیری می کند و به میزان زیادی از خطرات جانی جلوگیری می کند.


 ممکن است به این مطالب علاقه مند باشید


تعمیرگاه نیسان
تعمیرگاه نیسان

تعمیرگاه نیسان


ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

0 دیدگاه