دیاگ وعیب یابی یونیت های مختلف خودرو

1 نفر به این مطلب رای داده است.

1397-07-18 16:18:02

اگر یکی از سیستم های خودرو دچار مشکل شود پیدا کردن مشکل آن بدون استفاده از دستگاه های عیب یاب یا دیاگ به سختی امکان پذیر می باشد.مشکل عیب یابی بدون دستگاه دیاگ زمان بر است و به این دلیل توصیه می شود که سیستم خودروهای امروزی خیلی پیچیده تر از سیستم خودروهای قدیمی می باشند.

به طور کلی هر برند خودرویی و در برخی مواقع، هر مدل خاص از خودروها، دارای یک نرم افزار دیاگ مخصوص به خود می باشد که فقط با استفاده از آن می توان به عیب یابی خودرو پرداخت.

نرم افزار دیاگ خودرو، برنامه ای است که از طریق آن می توانید انواع پیام ها و هشدارهای صادر شده از ECU را خوانده و در صورت لزوم با استفاده از آن، اقدام به برنامه ریزی دوباره ECU نمایید. این نرم افزارها برای هر نوع از اتومبیل به صورت جداگانه وجود داشته و معمولا کارخانه سازنده خودرو، این نرم افزار را برای عیب یابی و تعمیر خودروهای خود، ارائه می دهد. البته اگر در محیط اینترنت چرخی زده و نرم افزارهای دیاگ انواع خودرو را جستجو نماییم، با تعدادی نرم افزار رایگان در این خصوص مواجه خواهیم شد که هر کدام ویژگی ها و امکانات خاص خود را دارا می باشد.

این نرم افزار های دیاگ خودرو، روی لپ تاپ ها و کامپیوترهای معمولی نصب شده و از طریق کابل USB به کامپیوتر خودرو متصل می گردد. پس از اتصال و شناسایی خودرو توسط نرم افزار، با انجام یک سری اعمال که برای هر نوع نرم افزار ممکن است متفاوت باشد، می توان به دیاگ و عیب یابی خودرو پرداخت. البته نکته ای که در استفاده از این نوع نرم افزارها وجود دارد، این است که نرم افزار دیاگ خودرو که به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد و معمولا از حجم کمی نیز برخوردارند، توانایی انجام همه اعمال مربوط به عیب یابی و دیاگ را نداشته و معمولا از امکانات کمی در این زمینه برخوردار هستند.ممکن است به این مطالب علاقه مند باشید


تعمیرگاه نیسان
تعمیرگاه نیسان

تعمیرگاه نیسان


ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

0 دیدگاه