همه چیز درباره نیسان اینفینیتی

1 نفر به این مطلب رای داده است.

1398-08-05 20:28:49

خلاصه این مطلب:

اینفینیتی، (infiniti) شرکت خودروسازی ژاپنی است، که به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت نیسان، وظیفه تولید خودروهای لوکس این شرکت را بر عهده دارد.

معرفی اینفینیتی

Infiniti زیرمجموعه خودروساز ژاپنی نیسان است و برندی ژاپنی است.این برند را می توان لوکس ساز نیسان خطاب کرد. محصولات اینفینیتی معمولا در رده خودروهای لوکس قرار می گیرند و به نسبت رقبا، جایگاه بالاتری در بحث کیفیت و فناوری دارند. هر از چند گاهی شاهد آن هستیم که محصولی از این برند ژاپنی به ایران می آید و به صورت گذر موقت تردد می کند یا نسخه های پلاک منطقه آزاد آن کم و بیش در جاده های کشور خودنمایی می کنند.

طراحی این خودروها نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است.اینگونه توجه خاص در خور این برند و محصولاتش می باشد. زیرا با کمی کاوش به این نکته جالب می رسید که معرفی اینفینیتی در دوره ای انجام شده که تویوتا برند لکسوس را معرفی کرده است. پس می توان گفت نیسان برای حفظ جایگاه خود در مقابل تویوتا، اینفینیتی را برای رقابت آورده است. 

طیف محصولات اینفینیتی تقریبا کامل است و در هر رسته خودرویی، محصولی متفاوت را معرفی کرده است. ولی با توجه به قوانین وارداتی کشور، خیلی از این محصولات به خاطر حجم بالای موتور نمی توانند در بازار ایران با پلاک ملی تردد کنند. ولی هستند محصولاتی که قابلیت رخ نمایی در بازار ایران را داشته باشند. Q30، Q60، QX30 و… محصولات جدیدی از برند اینفینیتی هستند که با موتورهای توربو حجم پایین به بازار جهانی معرفی شده اند و توانایی حضور در بازار ایران را دارند.

اینفینیتی در تاریخ ۸ نوامبر ۱۹۸۹ فعالیت خود را با توزیع خودرو، درآمریکای شمالی آغاز نمود و در حال حاضر مالک شبکه‌ای از ۲۳۰ مرکز فروش در ۱۵ کشور جهان می‌باشد. اینفینیتی در سطح اتومبیل‌های نیمه لوکس و لوکس طبقه بندی می‌شود در حالی که محصولات عادیِ نیسان جزو طبقهٔ اسپرت و سدان هستند.

سه خودروساز بزرگ ژاپنی؛ تویوتا، هوندا و نیسان، همواره رقابت تنگاتنگی با یکدیگر داشته‌اند. این سه شرکت، در بخش تولید خودروهای لوکس نیز با خلق برندهای لکسوس (تویوتا)، اکیورا (هوندا) و اینفینیتی، رقابت خود را در بازار خودروهای لوکس آمریکای شمالی پی گرفته‌اند.

از مدل‌های تولید شده این شرکت می‌توان به خودروهای اینفینیتیکیو45، اینفینیتی ام، اینفینیتی جی، اینفینیتی آی، اینفینیتی کیوایکس،اینفینیتی ای ایکس,اینفینیتی اف ایکس و اینفینیتی اسنس، اشاره کرد.ممکن است به این مطالب علاقه مند باشید


تعمیرگاه نیسان
تعمیرگاه نیسان

تعمیرگاه نیسان


ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

0 دیدگاه