سرویس های دوره ای خودرو

0 نفر به این مطلب رای داده است.

1397-06-25 10:44:06

خلاصه این مطلب:

سرویس دوره ای خودرو شاید یکی از مهمترین وظایف هر راننده در قبال خودرو خود باشد که نباید آن را نادیده بگیرد. مهم نیست چه نوع خودرویی و با چه نوع برندی سوار می شوید زیرا در هنگام خرید خودرو دفترچه ای به همراه آن دریافت می کنید که کلیه اطلاعات مربوط به خودرو و نحوه نگهداری از آن در این دفترچه ذکر شده است.

معرفی خودرو تيبا

  تيبا با بهره گیری از موتور قدرتمند ۱۵۰۰ سی سی یورو ۴ از زمان تولید جایگاه مناسبی را در بین مصرف کنندگان داخلی و صادراتی پیدا کرده است. تیبا با ویژگی های منحصر به فرد خود از جمله شتاب بالا و قدرت مطلوب موتور توانسته است با وجود استانداردهای سختگیرانه اهداف صادراتی را بعنوان خودروئی مطلوب در بسیاری از بازارها و حتی اروپا محقق سازد.

این محصول با طراحی زیبا از نظر بسیاری از مصرف کنندگان محصولی مناسب برای خانواده شناخته می شود و با تکیه بر این کارائی در کنار مصرف سوخت پائین خود یکی از خودروهای مناسب برای سفرهای بین شهری محسوب می شود.

سرویس های دوره ای تیبا

انواع سرويس هاي دوره اي : انواع سرويس تعيين شده براي اين خودرو شامل سرويس A و B مي باشند .

·تسمه تايم هر 60000 كيلومتر تعويض گردد.

· تسمه هاي دينام و كولر هر 40000 كيلومتر تعويض گردند.

· مايع خنك كننده موتور هر 40000 كيلومتر و يا هر 24 ماه تعويض گردد.

· روغن سيستم هيدروليك فرمان در هر 60000 كيلومتر (در خودروهاي مجهز به سيستم فرمان هيدروليك) تعويض گردد.

· روغن ترمز هر 60000 كيلومتر تعويض گردد.

معرفی خودرو مورانو

نیسان مورانو بر اساس پلت فرم FF-L نیسان که پیش تر در تولید ماکسیما و نسل سوم آلتیما مورد استفاده قرار گرفته شده بود  طراحی شده . نیسان مورانو همچنین تنها crossover نیسان در بازار های آمریکا می باشد که توانسته رکورد فروش pathfinder نیسان را نیز در بازار آمریکا بشکند . 

نام مورانو بر اساس نام جزایری در کنار ونیز بر روی این خودرو گذاشته شده  البته بیش تر به نظر کارشناسان نام این خودرو از شیشه مورانو گرفته شده که نشان دهنده کار هنرمندانه و زیبایی در طراحی این SUV است .

 

سرویس های دوره ای مورانو

- در صورت افزايش صداي سوپاپها، لقي سوپاپها كنترل شود.

- در صورت استفاده از فيلتر كاغذي يا رانندگي در هواي پر گرد و غبار، هر 5000 كيلومتر يكبار فيلتر با فشار هوا تميز گردد. CVTF عدد TRANSMISION‐WORK SUPPORT‐CONFORM CVTF DETERIORTN مسير از 2 كانسالت دستگاه بوسيله DATE DETERIORATION هر 100000 كيلومتر را كنترل كنيد.

- در صورتيكه اين عدد بيش از 210000 بود روغن CVT را تعويض نماييد.

- در صورت عدم دسترسي به دستگاه كانسالت 2 ، هر 100000 كيلومتر روغن CVT تعويض گردد.

- شمع ها هر 100000 كيلومتر تعويض گردد.

 ممکن است به این مطالب علاقه مند باشید


تعمیرگاه نیسان
تعمیرگاه نیسان

تعمیرگاه نیسان


ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

0 دیدگاه