0 نفر به این مطلب رای داده است.

1397-05-11 08:34:44

خلاصه این مطلب:

کولر خودرو باید سالانه سرویس شود. وگرنه ممکن است زود از کار بیفتد و هزینه چند برابری برای تعمیرآن باید پرداخت شود. کولر ماشین یکی از مهمترین نیاز رانندگان و سرنشینان در فصل گرماست و اگر کار نکند باعث اعصاب خوردی می شود.

سرویس سالانه کولر خودرو و ارتقا سلامتی

کولر خودرو باید سالانه سرویس شود. وگرنه ممکن است زود از کار بیفتد و هزینه چند برابری برای تعمیرآن باید پرداخت شود. کولر ماشین یکی از مهمترین نیاز رانندگان و سرنشینان در فصل گرماست و اگر کار نکند باعث اعصاب خوردی می شود.با این حال همه رانندگان از این ابزار رفاهی در زمان مناسب بهره نمی‌برند. این روزها بسیاری از رانندگان حرفه‌ای را می‌بینیم که همچنان درگیر باورهای غلط گذشته هستند و با توجیه‌های نه‌ چندان علمی و استفاده نکردن از نعمت کولر خودرو، تحمل گرما را به جان می‌خرند.

ترفندهای نگهداری از کولر خودرو

۱) خودرویتان را با سرعت کمتری نسبت به حالت عادی برانید. در حالت استفاده از کولر، فشار زیادی به ماشین وارد می‌شود و نمی‌توان با حداکثر سرعت حرکت کرد. در صورتی که تعداد سرنشیان خودرو زیاد است، باز هم باید سرعت کمتری را برای رانندگی انتخاب کنید.

۲) رانندگی در ترافیک یا روشن ماندن درجای ماشینی که کولر روشن دارد، فشار زیادی را به موتور تحمیل می‌کند. بهتر است در این شرایط، کولر را خاموش کنید یا از درجه‌های کم آن استفاده کنید.

۳) سعی کنید در سربالایی‌ها، زیاد به ماشین فشار نیاورید و ترجیحا کولر را خاموش کنید. اما در سرپایینی می‌توانید با خیال راحت از کولر ماشین‌تان استفاده کنید؛ چرا که فشار زیادی به موتور وارد نمی‌کند و از سرعت گرفتن بیش از حد خودرو جلوگیری می‌کند.

۴) هنگام تعویض فیلتر هوای اتاق، چند پاف عطر یا ادکلن را روی آن اسپری کنید. این کار باعث می‌شود در هنگام استفاده، بوی مطبوعی در ماشین پخش شود. در واقع با این حرکت، کولر را به خوشبوکننده‌ مجهز می‌کنید.

۵) در صورتی که احساس می‌کنید موتور خودرو در حال جوش آوردن است، سریعا کولر را روشن کنید! ممکن است با خودتان فکر کنید که این کار، احتمال جوش آوردن ماشین را بیشتر می‌کند؛ اما ماجرا کاملا برعکس است. روشن کردن کولر باعث می‌شود فن خودرو با نهایت قدرت شروع به کار کند و همین موضوع، باد بیشتری را روی رادیاتور می‌دمد. خنک‌تر کار کردن رادیاتور، تاثیر مستقیمی در پایین آمدن دمای خودرو دارد.

۶) سعی کنید ماشین‌تان را زیر نور مستقیم آفتاب نگذارید و از یک مکان دارای سایه‌ی مناسب برای پارک استفاده کنید. در صورتی که مجبور هستید ماشین را زیر آفتاب پارک کنید، پس از سوار شدن ابتدا شیشه‌ها را پایین بکشید و فن ماشین را بدون زدن دکمه‌ی A/C (کولر) روشن کنید. چند دقیقه حرکت کردن با فن روشن می‌تواند دمای داخل اتاق را به حد قابل قبولی برساند و از فشار آمدن بیش از حد به کولر خودرو جلوگیری کند.

۷) پس از خاموش کردن کولر، کمی فن را روشن بگذارید تا رطوبت موجود در دریچه‌ها از آن خارج شود. در صورتی که این کار را انجام ندهید، در روشن کردن بعدی با بوی اولیه‌ی زننده‌ای مواجه می‌شوید.

 

 ممکن است به این مطالب علاقه مند باشید


تعمیرگاه نیسان
تعمیرگاه نیسان

تعمیرگاه نیسان


ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

0 دیدگاه